Czym jest iCloud? Co musimy wiedzieć o chmurze Apple?

Naprawdę świetne narzędzie

iCloud jest świetnym nowym zestawem oprogramowania online jak i także usług firmy Apple. Jeśli chodzi o chmurę Apple wśród innych usług popularny tego typu wyróżnia się na rynku jednak pewna ważna funkcjonalność. Mowa już nie tylko o dostępnie do danych z urządzenia dowolnego, ale także sychronizacji automatycznej zawartości na naszych wszystkich urządzeniach poprzez sieci 3G czy też WI-FI – oczywiście jeśli zezwolimy na połączenie tego typu. Aby móc skorzystać z chmury Apple dokonać musimy aktualizacji naszego sprzętu dokładnie sprzętu iOS5 oraz także OS X Lion 10.7.2

A jak to wszystko działa?

Najprościej jest to zrozumieć tak, że na przykład gdy kupimy sobie nowe utwory na iTunes Store na komputerze oczywiście z Max OS X, to po chwili właśnie te samej piosenki znajdą się na naszym iPadzie czy też iPhonie. I dokładnie na odwrót. Wszystko się odbywa jak najbardziej automatycznie. Nie jest tutaj wymagana żadna ingerencja użytkownika. Podobnie jest z dokumentami czy też ze zdjęciami. iCloud przechowuje aż do tysiąca naszych zdjęć ostatnich. Poza tym będziemy mogli śmiało pobrać naszą historię dodatkową zakupów, pod warunkiem, że konkretne utwory znajdują się ciągle właśnie w ofercie iTunes Store.

Inne ważne informacje

iCloud współpracuje w zasadzie ze wszelkimi urządzeniami pochodzącymi od firmy Apple. Możemy tutaj wymienić iPhone, iPad, iPod Touch oraz także z komputerami Max posiadającymi system Mac OS X. Również wspierane są komputery PC z systemami Microsoftu pochodzące z rodziny Windows. A jakie w ogóle dane przechowywać można w iCloud? Chmura Apple umożliwia przechowywanie wszelkich dokumentów, aplikacji, muzyki jak i także zdjęć. iCloud pozwala nam na synchronizację kontaktów, kalendarzy, maile oraz także zakładki z przeglądarki Safari i to zarówno z Maków oraz także z mobilnych urządzeń. Jak widać na załączony obrazku wcale nie jest to takie trudne oraz skomplikowane. Wszystko jest zrozumiałe.